ÇİFT CAM ARGON SERİSİ

İNCELEYİN
skip_next
skip_previous

ÇİFT CAM ARGON

Yalıtımlı cam üniteleri binaları kışın sıcak tutacak ve yaz aylarında daha serin tutacak şekilde tasarlanmaya çalışılır. Standart bir yalıtımlı cam, dört yüzeyli iki cam arası boşluktan oluşur. Daha fazla yalıtım seviyesi için üç cam kullanılabilir.

Bir yalıtımlı cam ünitesi’nin performansı low-e kaplamaların eklenmesiyle ve argon ya da kripton gibi asal gazların cam arasındaki boşluğa doldurmasıyla daha da geliştirilebilir. Argon havadan daha yoğundur ve yalıtımlı cam ünitesi üzerinden ısı transferinin miktarını azaltır.

Hava yerine yüzde 90 argon gazı dolumu kullanıldığında, camın yalıtım değeri yüzde 16’ya kadar artırılabilir. Kripton ile yalıtım değerini % 27’ye kadar artırabilmek mümkündür.

Yanıcı-patlayıcı değildir. Hiçbir tehlikesi yoktur. Herhangi bir madde ile reaksiyona girmez. Isıcam Sinerji (Isıcam S) veya Isıcam Konfor (Isıcam K) kaplamalı ünitelerde güvenle kullanılır.

Normal çift cam veya ısıcamlarda boşluğa hava yerine argon gazı doldurulduğunda bina ısı yalıtımına % 25’e kadar ek kazanç sağlamaktadır. Argon gazlı ısıcam kullanımında kendi maliyetini 1-2 yılda amorti etmektedir. K değeri’ne Low-E camlarda 0.2K ekstra yalıtım olarak etki etmektedir.

Yıllık %1 kaçak oranı göz önüne alındığında performansını yaklaşık 20 sene korur.